Teslimat Filtresi & Özelleştirilebilir Arama Eklentisi

B

u eklenti, müşterilerin teslimat adresini seçerek bölgelerine hangi mağazaların gönderim yaptığını göstermek için kullanılır. Müşteriler kendi bölgelerine teslimatı olmayan mağazaları ve ürünlerini göremezler.

Eklentide kullanılacak veriler bir dosya üzerinden veya bir panel üzerinden yönetilebilir.

b2b_extension_frontend

01

Siteye ilk girişte veya uzun bir aradan sonra giriş yapan müşteriden adres bilgisi istenir. Bu bilgiler zorunlu olduğundan dolayı müşteri herhangi bir şekilde bu alanları kaydetmeden site içerisindeki kategori, marka, ürün sayfası vb. sayfalara erişemez.

02

Müşteri adres seçimi yapmasının ardından kategori sayfası, marka sayfası ve arama sayfasında yaptığı seçim baz alınarak ürünler site tasarımı bozulmayacak şekilde filtrelenir.

b2b_extension_frontend_category_page
b2b_extension_frontend_search_page

03

Arama sayfası ile müşteri mağazaları ve ürünleri filtreleyebilir. Müşteri isterse listeden mağaza seçimi yapabilir veya arama kutusundan mağazayı arayabilir.

04

Müşteri listeden mağaza seçimi yapmış ise, mağazanın kategorileri ile birlikte mağazaya ait tüm ürünler müşteriye gösterilir.

b2b_extension_frontend_store_page
b2b_extension_frontend_store_categories

05

Mağaza sayfasında müşteri seçtiği mağazanın kategorileri arasında geçiş yapabilir.

06

Müşteri mağaza ismini arama kutusuna yazarak sonuçları listeleyebilir.

b2b_extension_frontend_search_page_if_find_store
b2b_extension_frontend_searct_page_if_not_find_store

07

Arama kutusuna girdiği mağaza ismi ile ilgili bir sonuç bulamadıysa bu isim ürün isimlerinde aranır ve ilgili ürünler mağaza bilgisiyle birlikte listelenir.

08

Müşteri mağaza sayfasına arama sonucunda ulaşmış ise herhangi bir kategori aktif olarak kabul edilmez. Müşteri mağazanın kategorilerini incelemek isterse yandaki menüden kategorilere ulaşabilir.

b2b_extension_frontend_if_customer_come_to_store_page_by_search