C2C Eklentisi

E

-ticaret alt yapısının API yardımıyla C2C (tüketiciden tüketiciye) sistemine çevirmek için kullanılır. Bu eklentide yönetici ve mağaza girişi bulunmaktadır.

Yöneticiler; mağazaları, mağaza kataloglarını, siparişleri ve adresleri yönetebilirler.

Mağazalar; kendilerine ait siparişlerini ve kataloglarını yönetebilirler. Ürün başvuru süreçlerini takip edebilir ve katalogdaki ürünleri kendi mağazaları altında satışa açabilirler.

c2c_extension_admin_dashboard

01

C2C Panel Eklentisine mağaza tarafından giriş sağlandığında mağaza anasayfasında satış özetini ve son siparişlerini görebilmektedir. Satış özetinde seçilen zaman aralığındaki toplam sipariş adeti ve satış tutarı gösterilmektedir. Son siparişlerde gün içerisindeki mağaza siparişleri, son sipariş en üstte olacak şekilde, listelenmektedir.

02

C2C Panel Eklentisi ‘ne mağaza tarafından giriş sağlandığında sipariş listesi altında sadece mağazaya ait siparişler listelenmektedir. Siparişe ait herhangi bir bilgi ile arama yapılabilir ve bulunan siparişler seçilen sütun üzerinden sıralanabilir.

03

C2C Panel Eklentisine mağaza tarafından giriş sağlandığında mağaza yeni ürün ekle formunu doldurarak ürün başvurusunda bulunabilir. Mağaza başvuruda bulunduğu ürünün başvuru süreçlerini takip edebilir. Yönetici tarafından ürün başvurusu reddedilen mağazalar ret sebebini görüp ürün üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak tekrardan başvuruda bulunabilirler. Mağazalar kendi ürünleri haricinde kataloğa eklenmiş diğer ürünleri de kendi mağazaları altında açabilirler.

04

C2C Panel Eklentisi ’ne yönetici tarafından giriş sağlandığında yönetici anasayfasında satış özetini, mağaza ve ürün başvurularını ve son siparişleri görebilmektedir. Satış özetinde seçilen zaman aralığındaki toplam sipariş adetini ve satış tutarı gösterilmektedir. Yönetici, mağaza ve ürün başvurularında seçilen zaman aralığında kaç adet başvuru geldiğini görebilir. Son siparişlerde gün içerisindeki tüm siparişler, son sipariş en üstte olacak şekilde, listelenmektedir.

05

C2C Panel Eklentisi ’ne yönetici tarafından giriş sağlandığında sipariş listesi altında mağazanıza ait siparişler ile mağazalara gelen siparişleri listeleyebilirsiniz. Siparişe ait herhangi bir bilgi ile aramaya yapabilir ve bulunan sonuçlar seçilen sütun üzerinden sıralanabilir.

06

Sipariş detay sayfasında siparişe ait bilgiler görüntülenebilir. İstenildiği taktirde sipariş çıktısı alınabilir.

07

C2C Panel Eklentisi ’ne yönetici tarafından giriş sağlandığında mağazam sayfası altında bulunan form ile kendi mağazanızı sisteme ekleyebilirsiniz. Mağazanızı sisteme ekledikten sonra ürün ekle sayfası altındaki form aktif olacaktır. Ürün ekle formu üzerinden kataloğa onay sürecine girmeden kataloğa ürün ekleyebilirsiniz. Ürün listesi sayfasından mağazanıza ait ürünleri ve diğer mağazalara ait ürünleri listeleyebilir. Ürüne ait herhangi bir bilgi ile ürün arayabilir ve bulunan ürünleri seçilen sütuna göre sıralayabilirsiniz. Ürünlerinizi ve diğer mağaza ürünlerinin durumlarını ve içeriklerini güncelleyebilirsiniz.